creditcards
מוקד הזמנות 03-6500848
0
לעגלת הקניות
0.00 

מתנות לתינוקות | מתנה לתינוק

מהם הדברים הנחוצים לתינוקות ומה הכי כדאי להביא לאם הטרייה?

מתנות לתינוקות – ציוד לימיו הראשונים

תינוק חדש בא לעולם? שיהיה במזל טוב ובשעה טובה. עכשיו צריך לרכוש מתנה לתינוק שתנעים לו ולכם את החיים. מה צריך התינוק שלנו בשבועות הראשונים בבית? לא הרבה, אבל ראוי לבצע רכישה מתוך הבנה שהתינוק מתפתח מהר – וצרכיו ישתנו בהתאם. מתנה או מארזים ליולדת ולתינוק היא רעיון נפלא ושימושי. אז מאיפה מתחילים?

האינטרנט הוא מקום טוב לרכישת מתנות לתינוקות – ממוצרים בודדים ופשוטים כגון מוצצים, חיתולים ומצעים לתינוק, ועד חבילות לידה מלאות הכוללות את כל המוצרים יחד. מעבר למוצרי תינוקות בסיסיים, אנו רוכשים מתנות לתינוקות בהתאם לעונות השנה – שמיכות או שקי שינה מפליז, בגדי תינוקות ועוד.

מבחינת ביגוד כדאי לרכוש חמש עד עשר חליפות אוברול לתינוק, עד שבעה זוגות גרביים לתינוק ואפילו כובע אחד או שניים בהתאם למזג האוויר. מבחינת חיתולים ואביזרי אמבטיה לתינוק, רצוי שיהיו בבית שתי חבילות של חיתולים חד-פעמיים בכמות מספקת ליומיים לפחות.

תינוק שזה עתה נולד יכול להזדקק לעשרה חיתולים ביום, לכל היותר. כמו כן, חבילת מטליות לחות לתינוק היא פתרון מצוין לניקיון העולל, יחד עם משטח חסין-מים המיועד להחלפת חיתולים. לא לשכוח מגבות רכות ונעימות (אפשר גם עם קפוצ'ון, שייתן לזאטוט מראה מדהים ששווה תמונה). ראוי שיהיו בבית גם מוצרי תינוקות נלווים כגון קוצץ ציפורניים ומדחום דיגיטלי.

באשר לאוכל ולמצעים, רצוי לרכוש עד ארבעה מצעים לתינוק, המתאימים לעריסה, למיטת תינוק ועוד. יש לקנות בין חמש לשבע שמיכות דקות ועד שתי שמיכות עבות ומחממות יותר, בהתאם לעונות השנה. בנוסף, רצוי שיהיו בבית כמה וכמה בדים כאלה ואחרים, המיועדים ל"שארית הפליטה" של התינוק – אחרי האוכל, וכן עד שמונה בקבוקים (אם החלטתם להאכיל את התינוק בבקבוק). אפילו כרית הנקה מיוחדת הפכה לחלק מהשגרה, שיהיה נוח לילד וגם לאימא.

עד כאן מתנה ליולדת ותינוק בגודל קטן עד בינוני. מה באשר למוצרים גדולים ומאסיביים יותר, כגון עגלת תינוק, עריסת תינוק ועוד? כיום המבחר העצום של עגלות, עריסות ומיטות לתינוקות מקשה מאוד על ההורים לדעת מהו המוצר הבטיחותי והנוח ביותר לתינוקם הרך. מי מאתנו מוכן להתפשר כשמדובר בתינוק שלנו? אף לא אחד. לכן אנו רואים הורים רבים שמגיעים לחנויות מוצרי תינוקות ורוכשים עגלות תינוק באלפי שקלים – סכומים שלא רבים מאתנו מסוגלים לעמוד בהם.

אז מה עושים? הטיפ הטוב ביותר בנוגע לרכישת עגלת תינוק הוא לחפש תו תקן של מכון התקנים הישראלי על גבי העגלה. תווית זו מבטיחה שהעגלה שבחרתם עומדת בכל התקנים הבינלאומיים כנדרש ממוצרי תינוקות, לשמירה על חייו ועל בטיחותו של תינוקכם. מי שיכול ומוכן להוציא אלפי שקלים על עגלות תינוק משולבות (או דו-תכליתיות) – יבורך. עגלות אלה מתכווננות בהתאם לגילו ולמשקלו המשתנים של התינוק, ומתאימות לעוללים עד גיל שנתיים בערך.

כדאי לרכוש מתנה לתינוק מתוך מבט קדימה, לעתיד, שכן בשנתו הראשונה התינוק מתפתח בקצב מהיר ביותר. זה מתחיל עם חיתולים, מוצצים, עגלה ומיטה, וממשיך עם ארון בגדים וארגז צעצועים ומשחקים. כדי שלכם, ההורים והמשפחה, יהיה קל יותר, המוצרים השונים צריכים להשתלב היטב עם נתוני הבית, כך שלא יפגעו בשגרת חייה של המשפחה.

Sorry, comments are closed for this post.